Przewodnik turystyczny

Tarnów i okolice
-

Propozycje wycieczek

 

Tarnów - poznaj gród Leliwitów

 Najpiękniejsze miasto w regionie, które zachwyca swą renesansową i secesyjną architekturą. To tutaj znajdują się najwyższe w Europie renesansowe nagrobki, najpiękniejszy pomnik nagrobny kobiety doby renesansu, a pośrodku malowniczego rynku usytuowany jest przepiękny Ratusz. Jednak miasto oferuje do zobaczenie i odkrycia dużo więcej.           Poniżej prezentuję kilka tras tematycznych, jeżeli Państwo są nimi zainteresowani to zapraszam do kontaktu, by zapoznać się ze szczegółami.

 

Różne oblicza Tarnowa – architektura –  trasa skupia się w głównej mierze na architekturze gotyckiej, renesansowej bądź secesyjnej. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest katedra     i jej nagrobki.                                                                

Podążając żydowską ścieżką –  miasto ma bogatą historię polsko – żydowską i do naszych czasów, zachowało się wiele miejsc związanych z kulturą żydowską, które warto zobaczyć.

Śladami wybitnych Tarnowian– dzięki tej opcji zobaczymy nie tylko piękne miejsca, ale dowiemy się o życiu Jana h. Tarnowskiego, gen. Józefa Bema oraz Jana Szczepanika.

Skarby tarnowskich Muzeów –w mieście znajdują się liczne muzea z ciekawymi ekspozycjami po których również oprowadzam. Dzięki wizycie w takich miejscach poznają  Państwo historię i kulturę polskiej szlachty, historię miasta oraz dzieje Romów.

 Top 10 ta propozycja łączy w sobie elementy wszystkich pozostałych opcji, co czyni ją najbardziej różnorodną i daje Państwu możliwość poznania Tarnowa wielowymiarowo.                                                                                                                            

Pogórze Wiśnickie  -  Bochnia,  Wiśnicz i okolice;

Zamek Kmitów – Lubomirskich, zamek w Dębnie,  dom J.Matejki – Koryznówka, Bochnia i jej kopalnia, drewniane kościółki w tym kościół w Lipnicy Murowanej p.w. św. Leonarda, który znajduje się na liście UNESCO – to tylko nieliczne atrakcje regionu.

Pogórze Rożnowsko – Ciężkowickie - Ciężkowice, Zakliczyn, Tuchów i okolice;

Piękna przyroda, wspaniałe krajobrazy i uroki małych, średniowiecznych miasteczek przyciągają turystów jak magnes. Wielkim powodzeniem cieszy się wizyta w Skamieniałym Miasteczku w Ciężkowicach, a po trudach zwiedzania wędrowiec może znaleźć azyl              w schronisku na Jamnej, bądź też udać się na koncert do Lusławic, gdzie mieści się Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Beskid Niski - Biecz, Gorlice, Binarowa i okolice;

Karpacka Troja, urokliwy Biecz i drewniany kościół w Binarowej, który jest wpisany na listę UNESCO to tylko parę sztandarowych propozycji tego regionu, który czeka na jego odkrycie.

Powiśle Dąbrowskie - Dąbrowa Tarnowska, Zalipie, Dołęga i okolice.

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała by o malowanej wsi, czyli Zalipiu. Ta piękna                i kolorowa wieś jest warta podjęcia trudu by do niej dotrzeć i móc podziwiać jej wyjątkowe piękno. Również wizyta w dworze w Dołędze pozwoli nam uspokoić umysł i przenieś się     w czasie, który kiedyś płynął dużo wolniej niż obecnie.  

 

 

 

 

 

Facebook

Copyright © Przewodnik Tarnowski - Kinga Smółka 2017 | Template by Joomla Templates

Przejdź do góry